• log in
  • create an account

Admission to undergraduate programmes 2024/25 - for Polish citizens

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

pedagogy

Details
Code PD-NL6P
Organizational unit Faculty of Humanisties and Social Sciences
Field of studies Pedagogy
Form of studies Part-time
Level of education First cycle
Educational profile practical
Language(s) of instruction Polish
Admission limit 60
Duration 3 years of studies (6 terms)
Required document
  • Baccalaureate
  Ask a question
There is currently no active phase.

(show past turns)
Dla kogo kierunek pedagogika?

Dla osób odpowiedzialnych, opiekuńczych i wytrwałych, które chcą wykonywać pożyteczny społecznie i pomocny zawód. Jeżeli edukowanie, pomoc oraz udzielanie wsparcia innym osobom, dzieciom, młodzieży i dorosłym,  wyjątkowo Cię interesuje, ten kierunek będzie dla Ciebie. Wybierając jedną z oferowanych specjalności, zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności, które umożliwią Ci pracę z dziećmi w przedszkolu i klasach początkowych szkoły podstawowej lub  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych oraz terapeutycznych Polecamy wybór pedagogiki osobom, których interesują zagadnienia związane z kształceniem, wychowaniem i opieką oraz wspieraniem rozwoju człowieka zagrożonego trudnościami edukacyjnymi i życiowymi.

Specjalności:

Pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna

Studia ukierunkowane są na nabywanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych we współtworzeniu i realizacji programu wychowawczego szkoły, a także szeroko pojętych programów profilaktyki zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży. Przygotują do prowadzeniu diagnozy i terapii trudności uczniów, niepowodzeń szkolnych, koordynacji działań podejmowanych na rzecz ucznia przez osoby i instytucje w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Absolwent uzyskuje kompetencje w zakresie terapii pedagogicznej – jest przygotowany do realizacji zadań z zakresu terapii pedagogicznej i wspomagającej, zna i potrafi realizować założenia profilaktyczne, diagnostyczne i korekcyjno-kompensacyjne. Współtworzy, realizuje oraz poddaje ewaluacji programy wychowawczo-profilaktyczne i terapeutyczne oraz niesie pomoc pedagogiczno-psychologiczną uczniom, rodzicom i nauczycielom. Studia rozwijają umiejętności wykorzystywania różnych źródeł w celu pozyskiwania, uzupełniania i pogłębiania wiedzy merytorycznej w zakresie szczegółowych bloków tematycznych edukacji szkolnej i terapii pedagogicznej.

Absolwent studiów pierwszego  stopnia kierunku pedagogika, specjalności pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna, uzyskuje tytuł zawodowy licencjata, co umożliwia mu podjęcie studiów drugiego stopnia.

Plan studiów

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

Specjalność adresowana jest do osób pragnących uzyskać profesjonalne przygotowanie w zakresie udzielania pomocy, koordynowania i planowania pracy wychowawczo – opiekuńczej w instytucjach edukacyjnych i placówkach  opiekuńczo-wychowawczych. Absolwent specjalności dysponuje wiedzą i umiejętnościami w zakresie znajomości metod pracy w instytucjach opiekuńczo wychowawczych, diagnozy sytuacji wychowawczych i opiekuńczych oraz prowadzenia działań profilaktycznych w  zakresie opieki i wychowania. Posiada kompetencje niezbędne w pracy w placówkach zajmujących się wychowaniem, opieką i innymi formami pomocy w odniesieniu do osób w każdym wieku. Program studiów ukierunkowany na zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu diagnozowania jednostek, grup i środowisk oraz identyfikowania problemów z zakresu wychowania, opieki, pomocy i profilaktyki. 

Absolwent studiów pierwszego  stopnia kierunku pedagogika, specjalności pedagogika opiekuńczo-wychowawcza uzyskuje tytuł zawodowy licencjata, co umożliwia mu podjęcie studiów drugiego stopnia.

 Plan studiów

Resocjalizacja

Studia skierowane są do osób planujących pracę z dziećmi i młodzieżą niedostosowaną społecznie lub zagrożoną niedostosowaniem oraz osobami dorosłymi, które wymagają resocjalizacji. Absolwent specjalności posiada wiedzę z zakresu: etiologii niedostosowania społecznego i zaburzeń zachowania, mechanizmów wywoływania zmiany postaw i modyfikacji zachowania w resocjalizacji i profilaktyce. Zna regulacje prawne dotyczące resocjalizacji i profilaktyki społecznej oraz zna uwarunkowania systemowo-organizacyjne i społeczno-kulturowe procesu resocjalizacji. Posiada kompetencje niezbędne w do prowadzenia działań wychowawczych i resocjalizacyjnych w zakładach poprawczych, zakładach karnych, schroniskach dla nieletnich, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, w ośrodkach kuratorskich, w jednostkach prewencyjnych policji itp.

 

Absolwent studiów pierwszego  stopnia kierunku pedagogika, specjalności resocjalizacja uzyskuje tytuł zawodowy licencjata, co umożliwia mu podjęcie studiów drugiego stopnia

 Plan studiów

*Specjalność będzie wybierana przez studenta po pierwszym roku studiów!

 

Rekrutacja - krok po kroku - jak zapisać się na studia

 

Terminy rekrutacji - rok akademicki 2024/2025

 

Przedmioty będące podstawą kwalifikacji kandydatów


Opłata rekrutacyjna

Zgodnie z § 38 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz.U. 2021, poz.661) opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia wynosi 85 zł
Indywidualne konto do wpłaty opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia, po dokonaniu zgłoszenia rekrutacyjnego w Internetowej Rekrutacji Kandydatów, jest wskazane w zakładce: Moje konto/ Płatności.
Tytuł przelewu: Opłata rekrutacyjna oraz imię i nazwisko kandydata.
 

.